فروشگاه
انبارداری پیشرفته تحت اکسل

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

آموزش لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل شما با دیدن این آموزش رایگان اکسل میتوانید هایپرلینک در اکسل ایجاد کنید
و با کلیک کردن در یک سلول اکسل به یک سلول دیگه بروید یا در یک شیت خاص این ترفند یک ترفند عالی است که میتوانید کار های خود را بسیار سریع و راحت انجام بدهید .
بین شیت های اکسل و سلول های اکسل پس با آکادمی روح الله همراه باشید.

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

هایپرلینک در اکسل چیست؟

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

یکی دیگر از امکاناتی که برنامه اکسل در اختیار کاربران قرار می دهد هایپرلینک در اکسل می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید میان چند فایل اکسل ارتباط برقرار کنید. همچنین دسترسی به شیت های مختلف با این روش آسان می گردد.

نرم افزار اکسل یکی از پرکاربرد ترین برنامه ها  در مجموعه آفیس می باشد که با استفاده از آن کار با فرمول ها و انجام دادن محاسبات بهتر انجام می شود. ایجاد فرم های تودرتو و پیچیده نیز با استفاده از اکسل انجام می گردد. آموزش اکسل را می توانید در همین سایت مشاهده نمایید.

لینک کردن سلول اکسل

لینک کردن سلول اکسل

با استفاده از قابلیت هایپرلینک در اکسل می توانید یک سلول از اکسل را به فهرستی تبدیل کنید. با این کار می توانید با کلیک نمودن روی آن به صفحه دیگری بروید، فایل اکسل دیگری را اجرا نمایید و یا سلول را در یک صفحه دیگر به شکلی متفاوت نشان دهید.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
اضافه کردن 98 در ابتدای شماره اکسل

هایپرلینک چگونه انجام می شود؟

برای هایپرلینک در اکسل ابتدا باید متن مورد نظرتان را در سولی که می خواهید به این حالت در بیاید بنویسید. سپس روی سلول مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه hyperlink را بزنید. حال می توانید لینک مورد نظرتان را در اینجا وارد نمایید. برای  لینک دادن به سلول روش های مختلفی وجود دارد.

هایپرلینک در اکسل

هایپرلینک در اکسل

می توانید با استفاده از این لینک در همان فایل به سلول دیگری منتقل شوید،  یا اینکه در صفحه دیگری به سلول مشخصی لینک شوید، حتی می توانید با استفاده از این لینک به فایل دیگری لینک شوید. در موردی که به فایل دیگری لینک می شوید در حالت پیش فرض اولین صفحه از فایل دیگر به شما نشان داده می شود. اما این امکان وجود دارد که در فایل مورد نظر به آدرس سلول خاصی برویم.

روش دیگر برای ایجاد هایپرلینک در اکسل این است که در سربرگ Insert روی Hyperlink کلیک نمایید. برای ایجاد یک لینک به صفحه وب مورد نظر می توانید آن را انتخاب کرده و حتی یک نام برای آن در نظر بگیرید. اگر احتیاج بود که متن مورد نظر شم که قرار است روی آن کلیک شود تغییر یابد باید روی ScreenTip کلیک نمایید.

آموزش اکسل

آموزش اکسل

لینک ها در اکسل بسیار قدرتمند هستند. با استفاده از این لینک ها امکان انتقال به یک صفحه وب فراهم شده است. آکادمی روح الله سعی دارد نحوه ایجاد لینک، حذف لینک و آپدیت آن در اکسل را به شما آموزش دهد. همانطور که اشاره شد امکان انتقال به یک جای خاص از متن نیز در اکسل با استفاده از هایپرلینک وجود دارد.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

استفاده از کلیدهای ترکیبی در اکسل برای لینک گذاری

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

کلیدهای ترکیبی برای ورود به محیط هایپرلینک وجود دارد. با فشردن Ctrl + K می توانید این کار را به آسانی انجام دهید. این میانبر برای بسیاری از برنامه ها استفاده می شود. بعد از وارد کردن آدرس و انجام دادن هایپرلینک متن مورد نظر شما به رنگ آبی تغییر رنگ می دهد.

ایجاد لینک به ایمیل نیز در اکسل وجود دارد و شما می توانید اطلاعات تماس خود را با این روش به اشتراک بگذارید. کافیست بعد از زدن دکمه های ترکیبی در کادر باز شدن email address را وارد کنید. می توانید در قسمت Subject موضوعی که مدنظر دارید را تایپ نمایید.

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

لینک کردن سلول به سلول دیگر در اکسل

 

میانگین رتبه 4.2/5 تعداد رای : 19
اکسل را حرفه ای یاد بگیر
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

  مهرالله مرادی

  سلام استاد گرانقدر امید که لباس عافیت بر تن داشته و از گزند روزگار در امان باشید، استاد من یک انبار دارم و یک فروشگاه و اسباب فروش رو توی انبار ذخیره می کنم و اجناس توی انبار خیلی زیاد و متعدد هستند، حالا می خوام تمام اجناس رو توی اکسل ثبت کنم و وقتی فکتور توی اکسل رو باز کنم و تعداد جنس رو بنویسم باید توی شیت اجناس داخل انبار همون قدر جنسی که توی فاکتور نوشته شده کم بی شه. اگر میشه استاد گرامی جواب بدید ممنون می شوم.

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز ممنون از لطفا شما بابت نظر مثبت و با ارزش تون هم سپاسگزارم

   برای اینکار می‌توانید از قدرتمندترین قابلیت‌های اکسل، یعنی ماکروها و فرمول‌های پیچیده استفاده کنید. در ادامه، یک روش برای انجام این کار را برای شما شرح می‌دهم:

   در ابتدا، یک شیت جدید در اکسل بسازید و نام آن را “اجناس در انبار” یا هر نامی که می‌خواهید بگذارید.
   در شیت “اجناس در انبار”، دو ستون ایجاد کنید. ستون اول برای نام اجناس (مثلاً “نام جنس”) و ستون دوم برای تعداد اجناس (مثلاً “تعداد جنس”).
   حالا، در ستون “نام جنس” اجناس موجود در انبار را وارد کنید و در ستون “تعداد جنس” تعداد اولیه آن‌ها را ثبت کنید.
   در شیت دیگری که فاکتورها را ثبت می‌کنید، به هر فاکتور یک شماره منحصر به فرد (مثلاً “شماره فاکتور”) اختصاص دهید.
   در هر فاکتور، نام اجناس و تعداد آن‌ها را وارد کنید.
   در شیت “اجناس در انبار”، در ستون سوم، از فرمول‌های اکسل استفاده کنید تا تعداد جنسی که در فاکتورها ثبت شده کم شود. برای مثال، فرض کنید شماره فاکتور در ستون A، نام جنس در ستون B، تعداد جنس در ستون C شیت فاکتورها قرار دارد. فرض کنید نام جنس در ستون A و تعداد جنس در ستون B شیت “اجناس در انبار” قرار دارد. از فرمول زیر در ستون D شیت “اجناس در انبار” استفاده

   =SUMIFS(FactorSheet!$C:$C,FactorSheet!$B:$B,$B1,FactorSheet!$A:$A,"<>"&$A1)

   این فرمول، تعداد جنس موجود در فاکتورها را بر اساس نام جنس و شماره فاکتورها محاسبه می‌کند و مقدار به روز شده را در ستون “تعداد جنس” در شیت “اجناس در انبار” نمایش می‌دهد.
   7. این فرمول را برای تمام ردیف‌های شیت “اجناس در انبار” اعمال کنید.

   حالا، هرگاه فاکتور جدیدی را باز کنید و تعداد جنس را ثبت کنید، مقادیر در ستون “تعداد جنس” در شیت “اجناس در انبار” به‌روز شده و مقدار متناسب از جنس‌ها کم می‌شود.
   با اجرای این روش، می‌توانید تعداد جنس‌های موجود در انبار را با توجه به فاکتورها به‌روزرسانی کنید. اما به خاطر پیچیدگی این روش، توصیه می‌شود قبل از اجرای آن، از نسخه پشتیبان اطمینان حاصل کنید و به‌خصوص در مورد فرمول‌های استفاده شده، دقت کنید.
   موفق پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  امیرحسین محمدی

  سلام جناب آقای وکیل زاده
  یه سوالی داشتم ، می خواستم ببینم آیا میشه توی یک سلول بنویسیم X556 و با کلیک کردن روی آن سلول، مستقیم به همین سلول برویم

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   بله، در اکسل می‌توانید از هایپرلینک (Hyperlink) برای ایجاد لینک مستقیم به سلول‌ها استفاده کنید. با ایجاد یک هایپرلینک در سلول مورد نظر، می توانید با کلیک روی آن سلول، به سلول مورد نظر منتقل شوید.

   برای ایجاد یک هایپرلینک به سلول مورد نظر، مراحل زیر را دنبال کنید:

   1. روی سلولی که می خواهید به آن لینک دهید، کلیک راست کنید و گزینه “Hyperlink” را انتخاب کنید. پنجره “Insert Hyperlink” باز می شود.
   2. در بخش “Link to” پنجره “Insert Hyperlink”، گزینه “Place in This Document” را انتخاب کنید.
   3. در پنجره “Insert Hyperlink”، لیستی از نام سلول‌های فعلی شما نمایش داده می شود. از لیست برای انتخاب سلولی که می خواهید به آن لینک دهید، استفاده کنید. در اینجا شما می توانید سلول X556 را انتخاب کنید.
   4. پس از انتخاب سلول، بر روی دکمه “OK” کلیک کنید.

   حالا با کلیک روی سلول حاوی هایپرلینک، به سلول X556 منتقل خواهید شد. توجه داشته باشید که هایپرلینک می تواند به هر سلول دیگری در صفحه یا حتی در صفحات دیگر اکسل اشاره کند.
   شاد پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  عبداله حسن زاده

  با سلام و خسته نباشید مطالب کامل نبود

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   خوشحال همیش اگر بگوید کدام قسمت مطالب کامل نبود تا بتوانم برای شما عزیزان آموزش کامل را تهیه کنم و روی سایت قرار بدهم تا بتوانید استفاده کنید
   با ارسال نظرات شما عزیزان ما به هم پیشرفته خواهم کرد
   شاد پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  علیرضا الماسی

  استاد ارجمند سلام انشاء الله که در سلامت باشید
  یک یوزرفرم ) ( Uerform1 بنام ثبت اطلاعات پرسنل دارم ، در این یوزرم یک تکس باکس دارم ( T21 ) بنام گروه شغلی و یک تکس باکس دیگردارم( T22) بنام مزد شغل که اطلاعات آن در شیت 4 مزد گروه های شغلی از 1 تا 20 در آن موجود است . قصد دارم وقتی در تکس باکس ( T21 ) عدد گروه بین 1 الی 20 را درج کردم , تکس باکس ( T22) از شیت 4 مزد گروه را جستجو کرده و درتکس باکس 2 نشان دهد .
  پس از آن در تکس باکس ( T23) یک عمل ریاضی انجام پذیرد یعنی ( T22) ضربدر 30 شود
  ممنون می شم راهنمایی فرمائید ضمناً بابت این همکاری اگرهزینه ای لازم باشد اعلام تا تقدیم گردد
  باتشکر الماسی

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   اگر بتوانم کمک تون کنم خیلی خوشحال میشم نیازی هم به پرداخت هزینه تون نیست اگر منظور تون را خوب متوجه شدم باشم از کد زیر استفاده کنید اگر نیازی بود قسمت های کد را ویرایش فرمایید

   برای این کار می‌توانید از کد زیر در رویداد تغییر مقدار تکس باکس T21 استفاده کنید:

   Dim GrpNo As Integer
   GrpNo = Val(T21.Value) ' گرفتن عدد گروه شغلی از تکس باکس T21

   If GrpNo >= 1 And GrpNo <= 20 Then ' بررسی اینکه آیا عدد گروه شغلی بین 1 تا 20 است ' جستجو در شیت 4 برای گرفتن مزد گروه شغلی Dim ws As Worksheet Set ws = ThisWorkbook.Sheets("Sheet4") Dim Salary As Double Salary = ws.Range("B" & GrpNo + 1).Value T22.Value = Salary ' نمایش مزد گروه شغلی در تکس باکس T22 T23.Value = Salary * 30 ' محاسبه و نمایش حاصلضرب در تکس باکس T23 Else MsgBox "لطفا یک عدد بین 1 تا 20 را وارد کنید." T21.Value = "" ' پاک کردن مقدار نامعتبر T22.Value = "" T23.Value = "" End If
   در این کد، ابتدا عدد گروه شغلی از تکس باکس T21 گرفته می‌شود و سپس در صورتی که عدد بین 1 تا 20 باشد، مزد گروه شغلی از شیت 4 گرفته و در تکس باکس T22 نمایش داده می‌شود. سپس حاصلضرب مزد در 30 محاسبه شده و در تکس باکس T23 نمایش داده می‌شود. در صورتی که عدد وارد شده در تکس باکس T21 بین 1 تا 20 نباشد، پیغام خطا نمایش داده می‌شود و مقادیر تمامی تکس باکس ها پاک می‌شوند.

   موفق پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  مهدی

  با سلام
  فرمولی میخوام که همزمان اعدادی که دریک سلول ثبت میشود در جای دیگر نوشته شود
  قبلا فرمول یک برنامه نوشته شده و با تغییر داده ها نتایج متفاوت اعلام میشود
  میخواهم همزمان با ثبت داده ها برای کیسهای جدید،همان داده ها در برنامه (که توضیح داده شد)ثبت شود

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   این مورد مربوط به این آموزش نیست لطفا سوالی های مربوط به آموزش را سوال فرمایید
   موفق باشید

   پاسخ
  هادی

  سلام عالی بود.
  سوال دارم در خصوص فرمول نویسی

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   بفرمایید در خدمت هستم چطور می توانم کمک تون کنم
   شاد باشید

   پاسخ
  سارا یزدانی پو

  با سلام و عرض ادب خدمت شما استاد گرامی
  من نیاز به یک راهنمایی داشتم.در اکسل امکانش هست که در یک شیت در یک cell لینکی قرار بدم که با کلیک روی اون متنی رو در سطر پایینتر بهم نشون بده؟

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   امکان که دارد ولی بنده تست نگردم باید بررسی کنید
   شاد باشید

   پاسخ