فروشگاه

آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11

آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11 خیلی وقت ها پیش میاد که وقت میخواهیم ویندوز 11 را نصب کنم این خطا را میدهید (This PC can’t run Windows 11
This PC doesn’t meet the minimum system requirements to install this version of Windows. For more information, visit https://aka.ms/WindowsSysReq) توی این آموزش بصورت کامل آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11 را برای شما دوستان و همراهان همیشگی آکادمی روح الله آماده کردیم .

آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11

آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11

در آکادمی روح الله نصب ویندوز 11 را به شما آموزش دادیم. ممکن است در هنگام نصب ویندوز 11 با مشکلاتی مواجه شوید که آموزش رفع این مشکلات را در این قسمت برای شما قرار داده ایم. تمامی ارور هایی که در هنگام نصب ویندوز با آنها روبرو می شویم دلیلی دارد. باید دلیل هر ارور را بدانید تا بتوانید آن را رفع کرده و ویندوز خود را به آسانی نصب نمایید.

آموزش نصب و فعال سازی دائمی ویندوز 11

آموزش نصب و فعال سازی دائمی ویندوز 11

نصب ویندوز 11 و رفع مشکلات آن

ویندوز 11 با وجود اینکه نرم افزار جدیدی است باز هم ارور هایی دارد. یکی از این خطاها This pc can’t run windows 11
This PC doesn’t meet the minimum system requirements to install this version of Windows. For more information, visit https://aka.ms/WindowsSysReq می باشد که در این ویدئو قصد داریم به کمک یکدیگر ان را رفع نماییم.

حل مشکل نصب ویندوز 11

حل مشکل نصب ویندوز 11

ویندوز 11 شباهت های بسیار زیادی به ویندوز 10 ایکس دارد. با این وجود به دلیل اتفاق افتادن برخی ارورها بسیاری از کاربران هنوز نتوانسته اند ویندوز جدید را نصب نموده و تجربه کار با آن را پیدا کنند. بعضی از کاربران که نسخه غیر رسمی ویندوز 11 را دانلود کرده اند و اقدام به نصب آن نموده اند با ارور This PC can’t run Windows مواجه شده اند.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
آموزش نصب و دانلود گوگل کروم برای کامپیوتر

بررسی بوت های سیستم

آموزش حل مشکل نصب ویندوز 11

برای حل کردن مشکل نصب ویندوز 11 ابتدا باید بوت Secure و TPM 2.0 را در کامپیوتر خود بررسی نمایید. در صورتی که از این دو بوت استفاده نمی کنید می توانید به windows security  مراجعه کرده و درباره اهمیت آن بیشتر بدانید. داشتن این ویژگی ها برای نصب ویندوز 10 الزامی می باشد و به نظر می رسد در ویندوز 11 نیز این مورد وجود دارد. پس برای نصب ویندوز 11 باید هر دو ویژگی امنیتی فوق در سیستم شما وجود داشته باشد.

آموزش رفع مشکل نصب ویندوز ۱۱

آموزش رفع مشکل نصب ویندوز ۱۱

همچنین لازم است که Windows Secure Boot را فعال نمایید. این ویژگی به امنیت سیستم شما کمک می کند. این مورد از طریق PC BIOS فعال می شود. اگر مشکل نصب ویندوز 11 بخاطر TPM 2.0 اتفاق افتاده باشد باید وضعیت TPM Security را در سیستم خود بررسی نمایید.tpm  یک میکروچیپ در کامپیوتر می باشد که وظیفه امنیت را در سیستم شما به عهده دارد.  راه های دیگری هم برای نصب ویندوز 11 و رفع مشکل ارور آن وجود دارد. می توانید BIOS سیستم خود را وارد کنید و گزینه TPM را روشن نمایید.

گاهی برای نصب ویندوز 11 حداقل نیاز ویندوز در سیستم شما وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از راه حلی این مشکل را برطرف نمایید و ویندوز خود را نصب کنید.

رفع ارور This PC Can't Run Windows 11

رفع ارور This PC Can’t Run Windows 11

فعال نمودن بوت TPM

برای فعال نمودن TPM روی سیستم خود ابتدا باید سیستم را خاموش نموده و در زمان روشن شدن یک کلید روی کیبورد شما وجود دارد که باید در زمان مناسب فشرده شود تا به تنظیمات وارد شوید. این کلید ممکن است در هر سیستم متفاوت باشد. وقتی به تنظیمات UEFI وارد شدید باید به دنبال گزینه Security بگردید و بعد از آن مطمئن شوید که TPM فعال است. اگر این گزینه فعال نبود باید تنظیمات را تغییر دهید. با همین روش می توانید Secure Boot را نیز فعال نمایید. اگر سیستم شما خیلی قدیمی باشد ممکن است نتوانید این گزینه ها را پیدا کنید.

نصب ویندوز 11 روی سیستم قدیمی

نصب ویندوز 11 روی سیستم قدیمی

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 7
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

    هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.