فروشگاه
انبارداری پیشرفته تحت اکسل

تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

آموزش تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل هنگام وارد کردن داده ها در اکسل، متوجه خواهید شد که سلول ها فضای محدودی برای نمایش محتویات خود دارند.
که می تواند باعث قطع نمایش داده ها شود. چه متن و چه اعداد، می‌توانید به طور خودکار اندازه سلول‌ها را متناسب با محتویات متن داخل سلول اکسل با کد نوشتاری AutoFit در اکسل تغییر و تناسب دهید.
.
مطمئناً می توانید اندازه سلول ها را در ستون ها و ردیف ها به صورت دستی در Microsoft Excel تنظیم کنید.
اما یک راه سریع برای کوچک کردن یا گسترش سلول ها به تناسب متن یا اعدادبه صورت خودکار طبق کد VBA زیر وجود دارد

تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

 

دستور Cells.EntireColumn.AutoFit در VBA به منظور تنظیم عرض ستون‌ها در برنامه اکسل استفاده می‌شود. با اجرای این دستور بر روی یک ستون خاص، ستون مورد نظر به گونه‌ای تنظیم می‌شود که بهترین عرض برای نمایش محتویات سلول‌ها در آن ستون انتخاب شود.

زمانی که محتویات سلول‌ها در یک ستون بسیار طولانی یا خیلی کوتاه باشد، ممکن است نمی‌توانید به راحتی همه محتویات را درون یک ستون مشاهده کنید. با استفاده از Cells.EntireColumn.AutoFit، اکسل به طور خودکار عرض ستون را تنظیم می‌کند تا تمام محتویات سلول‌ها به طور کامل در ستون نمایش داده شود، بدون اینکه نیاز به اسکرول کردن افقی داشته باشید.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
جلوگیری از کار تکراری در اکسل با 3 روش

آموزش تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

آموزش تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

آموزش تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

برای مثال، اگر از دستور Cells(1, 1).EntireColumn.AutoFit استفاده کنید، ستون اول در ورکشیت فعلی بر اساس محتوای سلول‌ها به طور خودکار تنظیم می‌شود. این کار باعث می‌شود که سلول‌ها به صورت کامل دیده شوند بدون نیاز به اسکرول افقی.

به طور خلاصه، Cells.EntireColumn.AutoFit برای تنظیم بهترین عرض ستون بر اساس محتوای سلول‌ها استفاده می‌شود تا محتویات سلول‌ها به طور کامل قابل مشاهده باشند.

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 2
اکسل را حرفه ای یاد بگیر
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

    هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.