فروشگاه
انبارداری پیشرفته تحت اکسل

رمز گذاری روی سلول های اکسل

آموزش اکسل و نحوه رمز گذاری روی سلول های اکسل

سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می آید این است که اکسل چیست و چه کاربردی دارد؟ در این آموزش اکسل سعی میکنیم ضمن معرفی این نرم افزار کاربردی مزایای آن را بیان کرده و کار با آن را به طور مختصر آموزش دهیم. نرم افزار اکسل دارای جداول نسبتا بزرگی است که داده های بسیاری درون آن جای می گیرند.

قفل گذاری روی سلول ها در اکسل

قفل گذاری روی سلول ها در اکسل

شاید باورتان نشود اما حدود 40 سال است که این نرم افزار به یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در دنیای بیزینس تبدیل شده است. کمتر کسی پیدا می شود که در شغل خود با آن سروکار نداشته باشد . با استفاده از این برنامه محاسبات بسیار آسان شده است. آموزش اکسل پیچیده نیست و کافی است کمی علاقه و توجه نشان دهیم تا بتوانیم بسیاری از کارهای اداری روزمره خود را با آن انجام دهیم.

رمزگذاری روی سلول ها چگونه انجام می شود؟

به هر خانه از جدول های اکسل یک سلول گفته می شود. آکادمی روح الله در آموزش اکسل خود سعی دارد ابتدا کار با سلول ها را به شما بیاموزد. رمزگذاری فایل ها یکی از کارهایی است که می توان در نرم افزارهای  صفحه گسترده انجام داد. در این آموزش قصد داریم نحوه رمز گذاری روی سلول های اکسل را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

رمز گذاری روی سلول های اکسل در آکادمی روح الله

رمز گذاری روی سلول های اکسل در آکادمی روح الله

قفل گذاری روی سلول ها در اکسل

کاربرد رمزگذاری روی سلول های یک جدول این است که نگذاریم کسی محتوای آن سلول را کپی کرده و یا تغییر دهد. در این برنامه حتی قابلیت رمزگذاری روی سطرها و یا ستون ها وجود دارد. در این برنامه قابلیت های زیادی برای رمز گذاری وجود دارد و شما می توانید روی قسمت های مختلف قفل بگذارید.

قفل گذاری روی سلول ها در اکسل

قفل گذاری روی سلول ها در اکسل

قفل کردن شیت ها در اکسل

یکی دیگر از مزایای اکسل قابلیت قفل گذاری روی شیت ها می باشد. شیت را می توان به عنوان یک worksheet یا صفحات داخلی یک پوشه کار در نظر گرفت. درون هر کارپوشه می توان 255 کاربرگ ایجاد نمود و اطلاعات را در آن ذخیره کرد.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
آموزش نصب آفیس 2019 به همراه روش فعال سازی

در آموزش اکسل به شما می آموزیم که چگونه رمزگذاری را انجام دهید که کاربر حتی نتواند یک سلول را انتخاب کند. و یا اینکه فرمول هایی که در اکسل نوشته ایم قابل دیدن نباشد. میتوان دسترسی کاربر را به برخی سلول های خاص و یا کل برگه محدود نمود. آکادمی روح الله همه ی این موارد را به تفصیل به شما آموزش میدهد.

رمز گذاری روی سلول های اکسل

رمز گذاری روی سلول های اکسل

قفل کردن شیت ها + قفل کردن سلول های اکسل

هنگامی که شما یک شیت را قفل میکنید تمام سلول های موجود در آن غیر قابل دسترس می شوند و کسی نمیتواند محتوای آن ها را کپی نموده و یا ویرایش نماید. اما می توانید سلول های مورد نظرتان را از این حالت خارج نمایید تا قابل دسترسی باشند.

در صورتی که فردی با کد نویسی آشنایی داشته باشد می تواند همه ی شیت ها را به صورت یکجا قفل نماید در صورتیکه تعداد شیت ها زیاد باشد این روش در وقت صرفه جویی می کند. این موضوعات در اکسل کاربرد بسیاری دارد و بهتر است هر فرد که با اکسل کار می کند اطلاعاتی در این باره داشته باشد.

رمز گذاری روی سلول های اکسل در آکادمی روح الله

رمز گذاری روی سلول های اکسل در آکادمی روح الله

خوب دوستان عزیز آکادمی روح الله امیدواریم که این آموزش اکسل هم برای شما عزیزان مفید باشید.
برای دریافت آموزش های بیشتر اکسل اینجا کلیک کنید .

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
کار با رنگ ها در اکسل با استفاده از کدهای VBA

برای دریافت آموزش های کاربردی می توانید این قسمت کلیک نمایید.
توی این دو دسته بندی هر روی آموزش های رایگان قرا میگیرد می توایند از آنها استفاده نمایید.
آکادمی روح الله را به دوستان خود معرفی کنید.

 

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 3
اکسل را حرفه ای یاد بگیر
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

    هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.