آخرین آموزش اکسل​

از این قسمت میتوانید هر روز یک آموزش رایگان اکسل دریافت نمایید​


مشاهده همه


فریز کردن ردیف و ستون ها در اکسل


فریز کردن ردیف و ستون ها در اکسلحل مشکل رایج تابع نویسی در اکسل


حل مشکل رایج تابع نویسی در اکسلساخت لیست کشویی در اکسل


ساخت لیست کشویی در اکسل Data Validationپیام خوش آمد گویی صوتی در اکسل با استفاده از vba


پیام خوش آمد گویی صوتی در اکسل با استفاده از vbaآموزش حذف سریع سلول های خالی در اکسل با 4 روش


آموزش حذف سریع سلول های خالی در اکسل

آموزش های کاربردی

هر روز یک آموزش کاربردی از این قسمت دریافت کنید


مشاهده همهساخت کانال تلگرام همراه فیلم آموزشی

ساخت کانال تلگرام همراه فیلم آموزشی
آموزش نصب کرک کمتازیا 2021

آموزش نصب کرک کمتازیا 2021
آموزش نصب فتوشاپ 2022

آموزش نصب فتوشاپ 2022 + فیلم آموزشی
آموزش حذف کامل نرم افزار و برنامه در ویندوز 10

حذف کامل نرم افزار و برنامه در ویندوز 10

آخرین محصولات آکادمی روح الله

در این قسمت می توانید بهترین نرم افزار ها و دوره های جامع اکسل را دریافت نمایید.


مشاهده همهفاکتور فروش آکادمی روح الله تحت اکسل حرفه ای 2022 جدید

فاکتور فروش آکادمی روح الله تحت اکسل حرفه ای 2022 جدید

بدون امتیاز
0 رای
رایگان!
روح الله وکیل زاده
رایگان!


آموزش ساخت لیست انجام کار در اکسلدانشجوی دوره 30% تخفیف

آموزش حرفه ای ساخت لیست انجام کار در اکسل

5.00
1 رای
تومان69.000
روح الله وکیل زاده
تومان69.000


ACADEMYRU16050% تخفیف

ارسال پیام واتس اپ از طریق اکسل

4.67
3 رای
تومان199.000
روح الله وکیل زاده
تومان199.000

نرم افزار اکسل چیست؟

مایکروسافت اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. پرطرفدارترین نرم افزار صفحه گسترده اکسل می باشد. سیستم عامل های ویندوز، مکینتاش و اپل از این نرم افزار پشتیبانی می کنند. نسخه دیگری از  نرم افزاراکسل وجود دارد که می توان در تلفن های همراه نیز از آن استفاده نمود. از این برنامه برای محاسبات ریاضی، منتی، آماری و رسم نمودارها استفاده می شود. اکسل جزئی از مایکروسافت آفیس می باشد. آخرین نسخه نرم افزار اکسل در آفیس 2021 ارائه شده است. تمام خصوصیات نرم افزار های صفحه گسترده در اکسل نیز وجود دارد.

در اکسل داده ها با استفاده از جداولی سازماندهی می شوند. محاسبات نیز در خانه های همین جداول انجام می گیرد. هر خانه این جداول یک سلول نام دارد. با استفاده از ترسیم جدول ها و نمودارها می توان داده های آماری را تحلیل نمود.

نرم افزار اکسل چه قابلیت هایی دارد؟

نسخه ویندوزی نرم افزار اکسل با استفاده از برنامه ویژوال بیسیک نوشته شده است و به همین دلیل می توان در آن عملیاتی را انجام داد. برای ارائه دادن اطلاعات در اکسل می توان از نمودارها استفاده نمود. توابع در اکسل کار را برای کاربران راحت تر کرده است. همچنین توابع مالی در اکسل به حسابداران کمک می کند کارای مالی خود را با دقت بیشتری انجام دهند.

خروجی ازنرم افزار اکسل می تواند پسوندهای مختلفی داشته باشد. دو فرمت XLS  و XLSX کاربرد بیشتری دارد. از اکسل به عنوان یک برنامه برای مدیریت پایگاه داده نیز استفاده می شود. هر شغل که به نوعی با دسته  بندی داده ها و آمار سروکار داشته باشد می تواند از اکسل استفاده نماید. نرم افزار اکسل باعث می شود نوشتن سخت ترین و پیچیده ترین فرمول ها نیز آسان شود بدین ترتیب در هزینه و وقت صرفه جویی می شود.

در تهیه داشبوردهای مدیریتی می توان از قابلیت های نرم افزار اکسل و رسم نمودارها توسط آن استفاده نمود. در انبارداری نیز می توان از قابلیت های اکسل استفاده کرد و بدین صورت می توان نتایج را به سرعت در اختیار مدیران قرار داد.

زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک به کاربران این امکان را می دهد که قابلیت های مورد نظر خود را به نرم افزار اضافه نموده و از آن استفاده نمایند. وابع پرکاربردی در VB وجود دارد که میتوان در انجام محاسبات از آن ها بهره برد.

محیط اکسل چگونه است؟

در سلول ها به جز اعداد میتوان تصاویر، اشیا و ویدئو نیز وارد کنیم تا به مدیریت بهتر اطلاعات کمک کنیم. لیست کارها را نیز درنرم افزار اکسل وارد می کنیم تا با اولویت بندی خاص خودمان آنها را انجام دهیم. در هر کار قالب بندی اطلاعات می تواند به مرتب بودن اطلاعات شما کمک کند. تعدادی فرمول پیش فرض در اکسل وجود دارد که می توانید از آ ها استفاده نمایید البته خودتان هم می توانید فرمول را تعریف نمایید. همچنین امکان فیلتر کردن اطلاعات در این برنامه وجود دارد.

آکادمی روح الله به شما کمک می کند مفاهیم اولیه و کار با اکسل را بیاموزید تا بتوانید در کارهای روزمره و همچنین کارهای مالی، انبارداری، گزارش گیری و محاسبات از آن استفاده نمایید.

فایل های آماده اکسل

1- ارسال پیام واتس اپ از طریق اکسل