فروشگاه
انبارداری پیشرفته تحت اکسل

بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل 3 روش

باز هم آکادمی روح الله با یک آموزش عالی و کاربردی در اکسل در خدمت شما هست توی این آموزش نحوه بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل 3 روش
بی نظیر برای شما آموزش میدهید پس ما همراه باشید.

بزرگنمایی سلول های اکسل چگونه انجام می شود؟

در آکادمی روح الله با آموزش بزرگنمایی سلول های اکسل در خدمت شما هستیم. اگر داده های شما در اکسل زیاد باشد نیاز است که آن ها را کنترل نمایید، با این روش خطاهای احتمالی پیدا می شود. برای پیمایش کردن سلول ها در اکسل نیاز است که سلول هارا بزرگنمایی نماییم. اگر به زوم کردن سلول های اکسل تمایل نداشته باشید می توانید از این روش استفاده نمایید.

سلول ها فضاهایی هستند که اطلاعات در آن ها ذخیره می شود. اطلاعات سلول می تواند اعداد یا متن باشد. نمادهای کوچک هم می تواند بخشی از اطلاعات یک سلول باشد. همیشه نمی توان برای بهتر دیدن اطلاعات سلول اندازه فونت را افزایش داد. با افزایش فونت یک سلول تنظیماتی که برای آن انجام داده ایم از بین می رود و ممکن است بخشی از متنی که در سلول وجود دارد از بین رود.

بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل

بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل

توجه

قبل از هر کاری آموزش  زیر را مشاهده فرمایید👇

نحوه ذخیره فایل اکسل حاوی ماکرو

 

زوم کردن در اکسل

بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
تغيير نام شيت بر اساس مقدار سلول اکسل +vba

زوم کردن قابلیتی است که فقط روی نوع نمایش تاثیر می گذارد. مانند حالتی که با یک ذره بین قسمتی از یک کتاب را مشاهده نمایید. در این حالت شما به طور واقعی نوشته های یک کتاب را بزرگ نکرده اید بلکه فقط آن ها را بزرگتر میبینید. زوم کردن انواع مختلفی دارد که شما بسته به نیازتان از آن ها استفاده می نمایید. در آموزش اکسل آکادمی روح الله می توانید مطالبی را یاد بگیرید که برای کار با اکسل مورد نیاز می باشد.

با استفاده از روش زوم در اکسل می توانیم بزرگنمایی سلول های اکسل را در یک کاربرگ انجام دهیم. گاهی نیاز است که یک تعداد از سلول ها را بزرگنمایی نماییم. در این آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه سلول ها را در یک کاربرگ بزرگ نمایید.

با بزرگنمایی سلول ها در یک کاربرگ می توانیم آن ها را دقیق تر ببینیم. این کار باعث می شود بتوانیم اطلاعات موجود در سلول ها را به راحتی مشاهده نماییم مخصوصا وقتی که سایز قلم کوچک است. همچنین اگر بخواهیم یک کاربرگ را به صورت کلی مشاهده نماییم آن را کوچک می کنیم تا یک نمای کلی از کاربرگ به ما نشان داده شود.

 

بزرگنمایی سلولهای اکسل

بزرگنمایی سلولهای اکسل

بزرگنمایی سلول های اکسل با استفاده از کد VBA

بزرگنمایی سلول انتخاب شده در اکسل

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
تنظیم خودکار عرض ستون در اکسل

با استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt + F11 می توانیم پنجره ی Microsoft Visual Basic for Applications را باز کنیم. در پنجره ی باز شده روی Insert > Module کلیک نمایید و سپس کد VBA را کپی نمایید و داخل پنجره ماژول قرار دهید. حال روی نام شیت راست کلیک نموده و گزینه ی View Code را کلیک نمایید. کدهای داده شده را در پنجره ی Microsoft Visual Basic for applications کپی نمایید. بعد از انجام عملیات پنجره را ذخیره نموده و آن را ببندید حال با انتخاب یک یا چند سلول، این سلول ها به طور اتوماتیک بزرگ می شوند.

با استفاده از این روش ما به کمک کد های VBA می توانیم سلول ها را بزرگ کنیم. در این حالت با یک بار کلیک کردن روی یک سلول حالت بزرگ را مشاهده می نماییم و با کلیک دوباره یا دبل کلیک، آن سلول به حالت اولیه برمی گردد. این روش می تواند برای بزرگنمایی تصاویر نیز به کار رود.

بزرگنمایی زوم zoom در اکسل

بزرگنمایی زوم zoom در اکسل

 

برای استفاده از روش اول که توی فیلم آموزشی بالا برای تون گفته شد کد زیر را کپی نمایید👇

 

 

برای روش دوم بزرگنمایی سلولهای اکسل از کد زیر استفاده نمایید.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
آموزش نصب آفیس 2016

 

 

میانگین رتبه 4.4/5 تعداد رای : 15
اکسل را حرفه ای یاد بگیر
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

  فرزانه

  سلام.اگه عکسی داخل سلول قرار بدهیم و سلول های روبرو اطلاعات مربوط به عکس. با چه روشی می توان عکس را بزگنمایی کرد بدون اینکه سایز سلول تغییر کند؟

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   این مورد را میتوانید از تنظیمات سلول های در اکسل انجام بدهید اگر آشنایی ندارد بگوید تا برای تون یک آموزش در این زمینه آماده کنم
   موفق باشید مثل همیشه

   پاسخ
  محمد کاکاوندی

  سلام خداقوت
  چطور میشه از روش 2 واسه تصاویر هم استفاده کرد؟ مثلا رو تصویر بزنی و زوم بشه تصویر

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز برای تصویر روش های دیگه است که با کد نویسی انجام میشه اگر وقت شد حتما یک آموزش در این زمینه هم روی سایت قرار خواهم داد شما از روش دوم استفاده کردین یک بار تست فرمایید شاید انجام بشه بنده خودم تست نگردم
   شاد باشید

   پاسخ
  مجتبی

  سلام . کار نمیکنه

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   یک فیلم آموزشی درحال ضبط هستم در این زمینه که چطور بتوانید از این کد ها استفاده کنید منتظر باشید از طریق کانال آکادمی روح الله برای شما اطلاع رسانی میشود
   موفق پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
    مجتبی

    سلام. ممنون از تلاش شما برای ارتقاء دانش تخصصی هموطنان. از پی گیری شما هم ممنونم. انجام شد.

    پاسخ

     ارادت خدمت شما دوست عزیز
     خوشحال هستم که توانستم به یکی از دوستان و هموطنان خود کمک کنم
     موفق باشید مثل همیشه

     پاسخ