فروشگاه

حل مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

در این بخش از آکادمی روح الله در مورد مشکل رایج تابع نویسی در اکسل صحبت می‌کنیم.  بیشتر کسانی که با فرمول نویسی در اکسل آشنایی دارند ممکن است با این خطاها روبه‌رو شده باشند.  اما کسانی که با این خطا ها آشنایی نداشته باشند ممکن است  در فرمول‌نویسی دچار مشکل شوند.  وجود خطا ها به ما کمک می کند که فرم ها را هوشمند سازی نماییم.  این ارور ها در اکسل به عنوان یک هشدار دهنده عمل می کند و کمک می کند خطای فرمول را رفع نماییم.

مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

مشکل رایج تابع نویسی در اکسل چگونه برطرف می شود؟

وقتی که ما در وارد کردن فرمول در سلول اکسل اشتباه انجام میدهیم اکسل با قرار دادن یک سری نماد در سلول به ما هشدار می دهد که خطایی در مورد فرمول وجود دارد. داشتن اطلاعات درباره خطای فرمول نویسی در اکسل به ما کمک می کند بتوانیم راحت‌تر مشکل را برطرف نماییم. حال تعدادی خطای فرمول نویسی در اکسل را با هم بررسی می نماییم.

مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

حل مشکلی خطا فرمول نویسی در اکسل

Microsoft Excel

There’s a problem with this formula.

Not trying to type a formula? When the first character is an equal (“=”) or minus (- -) sign, Excel thinks it’s a formula:

you type: = 1+1, cell shows: 2 To get around this, type an apostrophe (‘) first: you type: ‘=1+1, cell shows: =1+1

OK Help

خطای فرمول نویسی در اکسل

برای مثال خطای  #value! به این معنی است که نوع داده اشتباه به عنوان ورودی در فرمول استفاده شده است.  مثلاً اگر تابع ما از نوعی باشد که یک سلول را به عنوان ورودی قبول می‌کند و ما یک محدوده را به عنوان ورودی برای آن وارد کرده باشیم دچار خطا میشویم.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
انتقال اطلاعات از سایت بورس به اکسل Excel

خطای #name? زمانی رخ می دهد که نام تابع در فرمول اشتباه نوشته شده باشد یا مقادیر متنی داخل علامت ” گذاشته نشده باشد یا پرانتزی جامانده باشد.

همچنین خطای #num! زمانی رخ می دهد که در فرمول شما عددی بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک وجود داشته باشد.

خطای فرمول نویسی دراکسل

خطای فرمول نویسی دراکسل

مشکلات فرمول نویسی در اکسل

 

یکی دیگر از خطاهای رایج در اکسل div/0!# می باشد این خطا نشان می دهد که فرمول شما یک عدد را به صفر تقسیم می کند در این حالت باید مقدار را تغییر داده یا برای جلوگیری از این خطا از تابع if استفاده نمایید.

خطای REF!# به این معنی است که در فرمول به سلولی اشاره شده که وجود ندارد اگر شما سلولهایی را پاک کرده باشید و در یک فرمول و آن اشاره شده باشد این خطا رخ می دهد.

خطای #N/A! زمانی به شما نشان داده می شود که مقدار مورد نظر شما وجود ندارد مثلاً با یک تابع جستجو به دنبال سلولی می گردید که در واقع  وجود ندارد.

خطایNULL! # نشان می دهد که در فرمول باید از علائم ریاضی استفاده می کردید اما از فاصله استفاده کرده‌اید یعنی علامت ریاضی را جا انداخته اید.

شبه خطا در اکسل چیست؟

مشکلات فرمول نویسی در اکسل

مشکلات فرمول نویسی در اکسل

همچنین خطای پهنای ستون که به صورت#### نمایش داده می شود برای زمانی است که پهنای عدد در ستون جا نگیرد. یعنی ستون ما به اندازه کافی عریض نیست و وقتی ستون را کمی بزرگ کنیم خطا رفت می گردد. به این گونه خطاها شبه خطا گفته می شود.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
جلوگیری از کار تکراری در اکسل با 3 روش

علامت در اکسل

حل مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

حل مشکل رایج تابع نویسی در اکسل

در آکادمی روح الله با یک فیلم آموزشی مشکل رایج تابع نویسی در اکسل را به شما به طور کامل آموزش داده ایم و در مورد خطاهای احتمالی فرمول نویسی در اکسل صحبت کردیم. همچنین می توانید آموزش های دیگر ما را در بخش آموزش اکسل مشاهده نمایید.

و هر گونه سوال یا مشکلی دارید می توانید از قسمت نظرات پایین همین صفحه از ما سوال فرمایید در کمترین زمان ممکن پاسخ تون داده خواهد شد
با آکادمی روح الله ساد یاد بگیر و حرفه ای عمل کن 😊❤️

میانگین رتبه 4.4/5 تعداد رای : 7
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

  Somi

  سلام ، مشکل من اینه که من اخطارهای اکسل رو دریافت نمیکنم ، هر فرمول اشتباهی میزنم همش پنجره there is problem whit this formula. میاد!
  هیچ خطای name , valu رو نمیبینم

  پاسخ

   سلام ارادت خدمت شما دوست عزیز
   شما نمایش خطا ها در اکسل را خاموش کردین برای همین برای شما هیچ خطای در اکسل نمایش داده نمیشود برای فعال سازی نمایش خطا ها در اکسل مراحل زیر را دنبال نمایید
   به این منظور به منوی File > Options رفته و دسته‌بندی Formulas را انتخاب کنید. سپس تیک گزینه Enable Background Error Checking را فعال کنید تا همه بررسی‌های خطا در پس‌زمینه فعال شوند.
   شاد پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  حسین سهرابی

  سلام
  خیلی کارت درسته
  چند روز درگیر این مشکل بودم
  تو چند دقیقه درست شد

  پاسخ

   ارادت خدمت شما دوست عزیز خوشحال هستم که برای تون مفید بود
   ممنون بابت ارسال نتیجه کار تون
   شاد پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ
  مهناز

  سلام و خسته نباشید
  ویدو آموزشی بسیار عالی بود. مشکل خطای فرمول دیتاهامو برطرف کرد خییلی ممنونم.

  پاسخ

   ارادت خدمت شما دوست گرامی
   ممنون بابت ارسال نظر مثبت تون شاد پیروز باشید مثل همیشه

   پاسخ