فروشگاه

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل با 2 روش

خیلی وقت ها پیش میاد که میخواهید از فایل اکسل یک قسمت از اطلاعات را چاپ کنم ولی تمامی قسمت ها پرینت گرفته میشه راه حل چیست؟
جای نگرانی نیست آکادمی روح الله برای شما دوستان آموزش کاملآشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل با 2 روش + دستور پرینت در اکسل vba
را آماده کرده که با 2 روش میتوانید این کار انجام بدهید پس با ما همراه باشید.

توجه

قبل از هر کاری آموزش های زیر را مشاهده فرمایید👇

نحوه ذخیره فایل اکسل حاوی ماکرو

قرار دادن تصویر در صفحه چاپ اکسل

 

Sub academyruhollah()
ActiveSheet.PrintPreview
End Sub

چاپ فایل در اکسل چگونه انجام می شود؟

چاپ فایل در اکسل به آسانی چاپ دیگر اسناد نمی باشد. گاهی اوقات فردی که می خواهد یک سند اکسل را چاپ کند چند بار تلاش می کند و در آخر هم به نتیجه دلخواه نمی رسد. ممکن است فایل مورد نظر به طور کامل چاپ نشود یا خوانا نباشد. آکادمی روح الله بعد از آموزش اکسل در زمینه های مختلف این بار نحوه چاپ فایل در اکسل را به شما می آموزد.

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل با 2 روش

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل با 2 روش

برای این کار باید تنظیماتی را در قسمت پرینت انجام دهیم تا بتوانیم هر بخش از فایل اکسل را که لازم داریم چاپ بگیریم. به این منظور پنجره پرینت را باز کرده و ابتدا تعداد نسخه هایی که لازم است را انتخاب می نماییم. اگر میخواهید بیش از یک نسخه از فایل مورد نظر پرینت تهیه کنید تعداد کپی ها را مشخص می نمایید. در بخش بعد مشخص می کنیم که فایل ما با استفاده کدام پرینتر متصل به دستگاه چاپ شود.

دستور پرینت در اکسل

دستور پرینت در اکسل

تنظیمات اختصاصی چاپ فایل در اکسل

اگر می خواهید فقط قسمت خاصی از یک شیت چاپ شود باید آن را به وسیله ماوس مشخص نمایید. اما اگر می خواهید کل شیت چاپ شود با استفاده از کلیک ماوس آن صفحه را انتخاب می نماییم. با استفاده از گزینه Print Active Sheets تمام اطلاعات شیتی که انتخاب نموده اید چاپ می شود. گزینه Print Entire Workbook تمام شیت های یک ورک بوک را چاپ می نماید. گزینه Print Selection فقط قسمتی که با استفاده از ماوس انتخاب شده است را چاپ می نماید.

تنظیمات اختصاصی چاپ فایل در اکسل

تنظیمات اختصاصی چاپ فایل در اکسل

اگر اطلاعاتی که میخواهید چاپ کنید بیش از یک صفحه باشد باید شماره صفحه ابتدایی و انتهایی را مشخص نمایید. در صورتی که فایل شما دارای چند صفحه باشدتنظیمات Collated مشخص می کند که ابتدا یک سری از همه صفحات چاپ شود و بعد سری دوم اما گزینه Uncollated ابتدا صفحه اول را به تعداد کپی های خواسته شده چاپ می نماید و بعد صفحه دوم تا آخرین صفحه.

دستور پرینت در اکسل vba

دستور پرینت در اکسل vba

گزینه Portrait Orientation جهت کاغذ را عمودی می کند. در حالت Landscape Orientation کاغذ افقی می باشد. در بخش بعد سایز کاغذ را مشخص می کنیم که می تواند A4 ، A5  و… باشد حتی می توانیم سایز دلخواه خودمان را وارد کنیم. همچنین می توانیم حاشیه پرینت را با استفاده از گزینه هایی تعیین نماییم.گزینه Fit Sheet on One Page اطلاعات را به قدری کوچک میکند که در یک صفحه جا بگیرد.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
پیام خوش آمد گویی صوتی در اکسل با استفاده از vba

چاپ فایل در اکسل چه ویژگی هایی دارد؟

می توانیم با استفاده از این امکانات چاپ در اکسل را سفارشی سازی نماییم. یک منطقه از اکسل را برای چاپ انتخاب نماییم. صفحه چاپ را تنظیم نماییم مثلا آن را در صفحه وسط چین کنیم. یک کلید میانبر برای چاپ انتخاب نماییم تا سریع تر بتوانیم از تنظیمات استفاده نماییم و چاپ بگیریم.

دستور پرینت در اکسل vba در آکادمی روح الله

دستور پرینت در اکسل vba در آکادمی روح الله

پرینت در اکسل vba چیست؟

در این ویدئوی آموزشی همچنین دستور پرینت در اکسل vba را به شما آموزش می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید روی یک بخش از اکسل کلیک نمایید و قسمت هایی که به طور پیش فرض مشخص نموده اید برای شما چاپ شود.

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

آشنایی با نحوه چاپ فایل در اکسل

 

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 3
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

    هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.