فروشگاه

نحوه ورود به محیط vba اکسل با 3 روش

امروز هم با شما همراهان همیشگی آکادمی روح الله هستم با یک آموزش جذاب در اکسل در این مقاله آموزش برای شما نحوه ورود به محیط vba اکسل با 3 روش عالی آموزش می دهیم.
با دین این آموزش تمامی ترفند های ورود به محیط vba اکسل را یاد خواهید گرفت پس با من همراه باشید.

باز کردن محیط کد نویسی اکسل

باز کردن محیط کد نویسی اکسل

باز کردن محیط کد نویسی اکسل و انجام عملیات در آن

برای اینکه باز کردن محیط کد نویسی اکسل را فرا بگیریم باید در مورد برنامه نویسی به زبان ویژوال بیسیک اطلاعاتی داشته باشیم. آشنایی با این زبان به شما کمک می کند تا به بهترین شکل بتوانید برنامه نویسی به این زبان را انجام دهید.

نحوه ورود به محیط vba اکسل با 3 روش

نحوه ورود به محیط vba اکسل با 3 روش

Vba مخفف Visual Basic for Applications می باشد که زبان برنامه نویسی اکسل و سایر نرم افزارهای آفیس است. البته این زبان محدود به آفیس نیست و در نرم افزارهای دیگری نیز از آن استفاده می شود. این زبان با VB تفاوت دارد.

کاربران در اکسل کارهای مختلفی را با استفاده از این زبان انجام می دهند. ذخیره نمرات دانش آموزان و اطلاعات مشتریان برای یک فروشگاه از این طریق انجام می شود. با استفاده از این زبان می توان داده ها را تحلیل کرد و از پایگاه داده نمودارهایی را ایجاد و رسم نمود.

باز کردن محیط کد نویسی اکسل

باز کردن محیط کد نویسی اکسل

اگر بخواهیم بخشی از اکسل را خودکار نماییم از vba استفاده می کنیم. برای کار با شیت ها و ردیف ها و ستون ها بصورت اتوماتیم باید در vba  کدنویسی انجام دهیم. به طور کلی اگر در اکسل کاری را به صورت پی در پی انجام می دهید می توانید با استفاده از ماکرو نویسی آن را خودکار نمایید. گاهی اوقات میخواهید یک کار هر چند دقیقه یک بار تکرار شود در اینصورت نیز باید از vba  استفاده نمایید.

پیش نهاد آکادمی روح الله برای شما :
فعال سازی آفیس 2021 +دانلود کرک آفیس 2021

ابتدا راه های ورود به محیط vba را در اکادمی روح الله به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی در این محیط به کد نویسی بپردازید. روش های مختلفی برای باز کردن محیط کد نویسی اکسل وجود دارد.

آموزش باز کردن محیط کد نویسی اکسل

آموزش باز کردن محیط کد نویسی اکسل

نحوه ورود در محیط vba

روش اول برای باز کردن محیط کد نویسی اکسل این است که بعد از باز کردن فایل اکسل روی یکی از شیت های فعال راست کلیک کرده و گزینه View Code را بزنید تا به این محیط وارد شوید.

روش دوم استفاده از کلیدهای ترکیبی در صفحه کلید می باشد. با استفاده از دکمه های Alt+F11 می توانید به آسانی به محیط vba  وارد شوید و ماکرو نویسی را انجام دهید.

نحوه ورود در محیط vba

نحوه ورود در محیط vba

فعال کردن تب DEVELOPER در اکسل

نحوه ورود به محیط vba اکسل با 3 روش

روش سوم فعال کردن تب Developer می باشد. در اکسل به صورت پیش فرض این تب فعال نمی باشد. پس شما در حالت عادی نمی توانید آن را ببینید. برای این موضوع به منوی اصلی اکسل وارد می شویم و روی گزینه Excel Option کلیک می کنیم. در صفحه اول فعال سازی گزینه Developer را انتخاب می نماییم. در فیلم آموزشی مراحل این کار به طور کامل توضیح داده شده است. اصولا در کار با ماکروها و برنامه نویسی ویژوال بیسیک احتیاج به این تب داریم پس پیشنهاد آکادمی روح الله به شما این است که این مراحل را از روی فیلم دنبال کنید تا این کار روی سیستم شما انجام شود.

آموزش اکسل در آکادمی روح الله

آموزش اکسل در آکادمی روح الله

اگر کدنویسی در محیط vba را انجام ادید یادتان باشد که فایل را با پسوند XLSM ذخیره کنید. در این صورت با باز کردن فایل های نوشته شده اجرا می شود. در این سایت آموزش اکسل و رمزگذاری روی فایل های آن نیز قرار داده شده است که می توانید از آن استفاده نمایید. همچنین دوره های مختلف اکسل را می توانید خریداری نمایید.

میانگین رتبه 3.7/5 تعداد رای : 3
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

سلام دوست عزیز خوشحال میشوم نظر شما را در مورد این مقاله بدانم 👇

    هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.